Hlavné jedlo
Bravčový Segedín
Budeme potrebovať

2-3 PL masti - alebo oleja
1 veľká cibuľa
1 PL mletej červenej papriky
1 kg bravčové karé, alebo stehno, alebo iné chudé mäso
500 g kyslá kapusta
250g smotany na šľahanie
2 PL hladkej múky
1 čl soliGuláš či guľáš

Nie je guláš, ako guláš. Prakticky najviac receptov na svete je na guláš. A najlepšie guláše sú samozrejme tie s perkeltovým základom (ako tento).


Perkeltový základ

Na 2-3 PL omasti si opečieme najemno nakrájanú cibuľu - počkáme kým chytí farbu. Nie, nechceme ju do sklovita. Kto chce cibuľu do sklovita, nech ide k sklenárovi. Opražíme ju tak, že sčasti bude už hnedá (jej vôňa bude neodolateľná). Stíšime plameň, pridáme mletú červenú papriku (tú v prášku), rýchlo zamiešame a bez váhania pridávame nakrájané mäso. Tiež zamiešame, zalejeme vriacim vývarom, ale len tak, aby sme ponorili mäsko milimeter pod vývar a na stíšenom plameni veľmi pomaly dusíme hodinku.


Dorazme to

Pridáme vyžmýkanú (vody z kapusty nevylievať) nakrájanú kapustu, vodu z kapusty, soľ a dusíme 30-40 minút. Ak máme turbokvalitnú kapustu, tak treba variť a dusiť dlhšie, ak sme ju kúpili na trhu v krajine krowiek, nemusí byť práve najlepšia a aj keď už bude kapusta rozvarená na kašu, mäso ešte nemusí byť úplne hotové. Ale radšej rozvarená kapusta, ako tvrdé mäsko - takže sa riadime mäsom. Keď je mäsko hotové, pridáme múku do smotany, dôkladne vymiešame a pridáme do hrnca s mäsom a kapustou. Necháme prejsť varom a TRADÁ :-)

Autor: hucko