Hlavné jedlo
Čína á la Hucko
Budeme potrebovať

- 3 ks vykostené kuracie stehná
2 stredne veľké mrkvy
1/2 červenej papriky
1/2 žltej papriky
1 kaleráb
1 červená cibuľa
za hrsť (kešu) orieškov
1 čl Solamyl (Gustin, či iný škrob) na mäso
1 kopcovitú PL Solamyl (Gustin, či iný škrob) na zeleninu
2 PL sójová omáčka
1 kopcovitá PL medu
soľ
2-3 dl vývaru (kurací)


Je ázijské jedlo zdravé ?

Japonci a Číňania sa dožívajú priemerného veku 80 rokov a toto číslo sa má ešte zvýšiť. Slováci majú priemerný vek dožitia 40 rokov. Potrebujete teda na túto otázku odpoveď ?


Ako na to

Vykostené vysušené kuracie stehná nakrájame na menšie kúsky, pridáme 1/2 čl soli, 1 čl Solamyl-u a cca 1 čl sójovej omáčky. Na omáčke nešetrite, radšej si kúpte drahšiu. Tu platí pravidlo, čím drahšia, tým lepšia. Na rozpálenú panvicu dáme 1PL oleja a keď sa zohreje pridáme polovicu dávky mäsa a dôkladne opražíme zo všetkých strán. To isté spravíme s druhou polovicou. Za žiadnych okolností to nerobte naraz (aj keď máte veľkú panvicu). Mäso musí mať medzi sebou dostatok miesta, aby sa okamžite zatiahlo, príliš neschladilo panvicu, lebo inak by sa začalo dušiť a to už by nebola Čína, ale MONGOLSKO :-)

Zeleninu nakrájame na primerané kúsky. oriešky len prisypeme, mrkvu ideálne zo šikma (dostaneme elipsy) všetko pomiešame a dáme na rozpálenú panvicu. Pridám 2 PL sójovej omáčky, 1 PL medu, 1/4 čl soli a dobre premiešame. Zakryjeme a dusíme tak maximálne 1 minútu (zeleninu chceme polosurovú). Do studeného vývaru dáme pripravený škrob (1kopcovitú PL), dôkladne premiešame a vylejeme na panvicu. necháme prevrieť. Ak by nám príliš zahustlo, pridajte trošku (pol deci) vývaru a znova nachajet prevrieť. Takto opakujte, kým nemáte požadovanú hustotu. Teraz pridáme mäso, zľahka premiešame a odložíme. Podávame s ryžou (nie, halušky si nechajte na bryndzu).

Autor: hucko