Iné
Fantastická jednoduchá príloha zo zemiakov
Budeme potrebovať

1 kg zemiakov
2 PL bravčovej masti
1 stredne veľkú cibuľu
1 PL mletej červenej papriky
1 smotanu na šľahanie
1 kopcovitú čl soli


Fakt ste už skúsili všetko ?

Vždy, keď si myslím, že som už všetko skúsil, tak príde nápad, alebo inšpirácia a je tu niečo, nové, čo ma mohlo už dáááávno napadnúť.


2 krát tepelne spracované

Zemiaky samozrejme očistím a nakrájam na tenké plátky asi tak 1-2 milimetre. Dám ich variť na 5 minút do vriacej vody (v studenej sa varia podstatne dlhšie - ako na to - na konci receptu). Medzitým si nakrájam cibuľu a orestujem na väčšej panvici na tých 2 PL masti. Stiahnem teplotu (uberiem plyn, prepnem indukciu na menší stupeň) a pridám mletú papriku. Zamiešam a pridám stredne uvarené zemiaky a riadne premiešam. Nemusíte mať strach, že sa zemiaky rozbijú, ono je to dokonca žiadúce. Ihneď po premiešaní pridám smotanu na šľahanie (cca 2 deci) a ešte raz poriadne premiešam. Teraz môžem ešte osoliť, ak je málo slané a zakryté nechať odpočívať (už mimo zdroja tepla) tak 10 minút. Smotana "vsiakne" do zemiakov a tie vďaka svojej štruktúre a neprevarenosti budú mať naozaj fantastickú chuť nielen ako príloha.


Ako uvariť zemiaky bez varenia

Toto je seriózna stránka o varení a nie bulvárny web, kde recepty generuje počítač a obrázky sú sťahované z databáz. Každý recept, ktorý tu nájdete JA OSOBNE odskúšam, uvarím a keď je to dobré, tak aj zverejním. Tento recept (a mnoho iných) som vymyslel ja a tiež som ho vyskúšal a zhodnotil, že je dobrý. Ak chcete uvariť zemiaky bez varenia, tak je to signál, že huby by ste mali kupovať len z overených zdrojov a už by ste nemali pozerať slovenské reality show, mexické telenovely a ja osobne by som vylúčil aj pozeranie relácie MOJA MAMA VARÍ LEPŠIE, AKO TVOJA.

Autor: hucko