Hlavné jedlo
Zemiakový prívarok s fašírkou a volským okom
Budeme potrebovať

1 kg očistených zemiakov krájaných na cca 2 cm kúsky
3x nové korenie celé
4x čierne korenie celé
3x bobkový list
1 čl soli
3 PL 8%-ného octu
5 PL cukru


Milovaná jedáleň ZŠ

Ani by sme si vtedy v jedálni nepomysleli, že to, čo sme VTEDY považovali za bežný obed, DNES budeme mať za tradičný hostinový pokrm, na ktorý nedáme dopustiť...


Zátrepka

100 ml sladkej smotany
100 ml smotany na šľahanie
100 ml studenej vody
2 PL hladkej múky


Ako na to

Zemiaky zalejeme vriacou vodou z konvice, tak aby boli akurát ponorené a pridáme nové korenie, čierne korenie, bobkový list a soľ. Varíme, kým sa nám pri miešaní nezačnú hrany zemiakov otupovať (cca 15 minút). V miske pomiešame smotany, vodu a hladkú múku a dôkladne metličkou vymiešame. Pridáme k zemiakom (vodu nezlievame zo zemiakov) a ochutíme octom a soľou. Ak sa nám zdá málo, pridajte trošku soli, alebo octu - na čo máte chuť.


Fašírka

Potrebujeme:
500g mletého hovädzeho (LIDL), 50g strúhaný cheddar (tiež LIDL), 1 vajce, 1 stredne veľká cibuľa, 5g soli (mierne kopcovitá čl)

Ako na fašírku:
Cibuľu na jemnulilinko nakrájame (alebo nastrúhame na strúhadle), pridáme mleté mäso, strúhaný cheddar, vajíčko a soľ. Dôkladne vymiešame a v rozpálenej rúre pečieme na papieri na pečenie tak 10 minút.


Volské oko

Panvica (veľká) lepšie odovzdá teplo, keď je na nej trošku masla. Na roztopené maslo vyklepneme vajíčko a necháme ho PRIKRYTÉ na slabom plameni upiecť. Môžeme ho sledovať, ale určite to nebude trvať dlhšie, ako 5 minút - stred je tekutý - mňam.

Autor: hucko